Řadit podle: Ceny Názvu
(910) Slzovka - Bílá perla Východu®
75 Kč
Amaranth je prastará plodina, kterou pěstovali v Latinské Americei již Aztékové , Inkové a Mayové. Zrno se sice neřadí mezi obilniny, ale využívá se podobně. Můžeme jej přidat do salátů, polévek nebo moučných směsí. Neobsahuje lepek.
27 Kč
Zrno amarantu obsahuje bílkoviny, vlákninu, je dobrým zdrojem minerálů (zejména železa, vápníku a hořčíku), vitaminů a zdravých rostlinných tuků.
42 Kč
Ječmen bezpluchý BIO
24 Kč
Jáhly jsou dobře stravitelné, výživné, velmi chutné a přirozeně bezlepkové. Doporučují se lidem s onemocněním žaludku a slinivky. V kuchyni mají velmi široké využití.
17 Kč
Jáhly jsou dobře stravitelné, výživné, velmi chutné a přirozeně bezlepkové.
36,50 Kč
Tradiční jako zavářka do polévek, pro přípravu nákypů a jiných specialit.
25 Kč
Ječné kroupy jsou vhodné do polévek, pomazánek, salátů, k zapékání, dušení i jako příloha.Vývar z krup je velmi cenný při trávicích obtížích.
17 Kč
Kernotto vzniká loupáním a broušením špaldy.
34 Kč
Kukuřice na pražení. Popcorn se připravuje ze zvláštního druhu kukuřice s tvrdou slupkou. Při zahřívání vzniká uvnitř zrna tlak, jenž ho roztrhne, přičemž se vnitřní část zrna obsahující škrob a proteiny dostane ven.
10,50 Kč
Oves je obilí nejbohatší na živiny. Obsahuje přibližně dvakrát více tuků než pšenice, více proteinů a sacharidů. Je velmi bohatý na fosfor, železo (více než maso) a vitamin B1.
33 Kč
Pufofaná zrna laskavce, bez lepku.
30 Kč
V celém zrnu pšenice se nachází důležité živiny – včetně vlákniny. Sacharidy tvoří až 62 % zrna. Většinou se vyskytují ve formě škrobu a jen asi 1 až 2 % tvoří jednoduché cukry.
33 Kč
Mletá červená pšenice se hodí do sladkých kaší a těst - koláčů, buchet a podobně.
20 Kč
Pšenice špalda je prastará obilovina, která nebyla šlechtěna, tudíž si zachovala mnoho důležitých a cenných látek. Špalda obsahuje zejména hodně hořčíku a vitaminů skupiny B.
49 Kč
Inkové nazývají quinou matkou obilí (i když se ve skutečnosti nejedná o obilninu, ale o semena druhu merlíku). Quinoa obsahuje vysoké množství bílkovin se vzácně vyváženým podílem aminokyselin.
30 Kč
Červená quinoa je stejně jako běžná bílá quinoa bezlepková, má příjemnou strukturu a neutrální chuť, snadno a rychle se upravuje.
54,50 Kč
Označována jako „bílá perla východu“.
132 Kč
Kernotto vzniká loupáním a broušením špaldy. Tato úprava umožňuje rychlejší vaření bez nutnosti zrna namáčet. Kernotto je vhodné do polévek, karbanátků, do masových a zeleninových směsí nebo jako příloha.
23 Kč
Žito je svým složením podobné pšenici.
21,50 Kč